KONST / Litografier / Färglitografi 15033112
nr 1503 3112
Lasse Ã…berg
(f. 1940), Sverige
Färglitografi, SON . Signerad, numrerad 80/290, bildmått: 52X37, yttermått inklusive ram: 67X51 cm.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 november 2022
kl 20:31:53
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Lasse Ã…berg
Läs mer om Lasse Ã…berg
Jetson av Bruno Mathsson
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Roland Svensson 1910-2003
Sigurd Persson (1914-2002)
Ädelsmed och designer, född och uppvuxen i Helsingborg.
Nils Nilsson Skum (1872–1951)
Svensk konstnör. Föddes 1872 i en tältkåta på Ciuruduottar.